výhodný nákup

Pneumatiky bez vzduchu

Uvažovali ste niekedy nad tým, že by ste mali pneumatiky bez vzduchu?

Američania sa týmto fenoménom môžu pochváliť, ako prví. Zatiaľ sa síce pneumatiky uplatnili len na štvorkolkách, ale ako sa vraví „začiatky sú vždy ťažké.“ Prvé pneumatiky bez vzduchu sú Sportsman MV 850 Terrain Armor Edition. Dodáva ich spoločnosť Polaris, ktorá sa špecializuje na vývoj vojenskej techniky. Toto revolučné objavenie, nespadá celkom pod túto spoločnosť.

Vďačiť môžu hlavne tomu, že v minulosti odkúpila Polaris spoločnosť Resilient Technologies, ktorá sa tieto pneumatiky snažila aplikovať na kosačky. Ale aké výhody so sebou prinášajú? Asi najväčšia výhoda, ktorú má je že je nemožné dostať defekt. T7m pádom, by majiteľ auta nemusel so sebou voziť náhradnú pneumatiku, čo neušetrí len priestor, ale aj prevádzkovú hmotnosť vozidla. Podľa výrobcu je pneumatika nepriestrelná. Bonusom tejto pneumatiky, je i ten fakt, že aj s 30 percentným poškodením vnútorného výpletu dokáže fungovať, takže ju nie je nutné vymieňať, tak často. Je nutné povedať i to, že tieto pneumatiky nepatria medzi najlacnejšie. Jedna pneumatika stojí viac ako 370 euro. Na civilný trh, by sa mala táto pneumatika objaviť za rok. Okrem spoločnosti Polaris sa týmto druhom pneumatík zaoberajú spoločnosti ako je napríklad Brigestone či Hankook.

Zatiaľ však, bez sebe menších výsledkov. Čas ukáže či skutočne nastane revolúcia a bude možné pneumatiky bez vzduchu aplikovať na osobné či nákladné autá.

Mohlo by Vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Pneumatiky novinky a označený , , , , . Záložka je tu.

Comments are closed.