výhodný nákup

Mesačný archív: September 2013

Plechové disky na auto

Disky sú investícia na viacero rokov preto by mali byť kvalitné a pôsobiť atraktívne. Dnes už jednoducho nestačí, aby bolo auto len pojazdné, je nutné i to, aby dobre vyzeralo. K správnemu výzoru jednoznačne napomáhajú i disky. Stretnúť sa môžete s niekoľkými typmi. Jednou z možností sú napríklad hliníkové, ktoré sú vyrobené z ľahkých zliatin a sú zvyčajne skutočne atraktívne.

Špeciálnym variantom sú disky chrómové. Tie sú oproti hliníkovým lesklé a nadobúdajú tak luxusný vzhľad. Najčastejšie využívané sú hliníkové pretože sú i ľahké a dokážu zlepšiť jazdné vlastnosti.

Naproti tomu plechové disky sú najklasickejšie.

Ich výhodou je zvyčajne cena, ale z hľadiska vzhľadu za hliníkovými a chrómovými, určite zaostávajú. Ľudia ich zvyčajne kupujú na staršie autá alebo na autá, ktoré tak často nevyužívajú. Zakúpiť ich môžete v kamenných obchodoch alebo na internete. Ich cena na internete, je zvyčajne výhodnejšia. Ušetriť pár eur je možné aj na slovenských a zahraničných bazároch. Ak budete mať skutočne šťastie a zakúpite správne disky, dokážu poslúžiť ako nové.

Vložil Pneumatiky a doplnky | Štítek , , | Zanechať komentár

Pneumatiky Matador

Výroba pneumatík má aj v našom regióne veľkú tradíciu. Ešte za bývalého Československa, bol prvým výrobcom pneumatík gumárenská spoločnosť Matador, ktorá sa v tej dobe nachádzala ešte v Bratislave. Zo začiatku sa firma venovala jednoduchým gumeným predmetom. Približne v 30. rokoch minulého storočia sa firma tešila veľkému rozmachu pretože „obúvala“ väčšinu automobilov na našom území. Teda hlavne značky automobilov, ktorými sú Škoda a Tatra. V dnešnej dobe spoločnosť sídli v Púchove a teší sa čoraz väčšiemu rozmachu. V roku 2010 otvorili v Púchove novú výrobnú halu, čím sa firme podarilo navýšiť výrobné kapacity.

V súčasnosti patrí Matador pod firmu Continental, A.G. Pneumatiky Matador si môžete zakúpiť v rôznych predajniach. Spoločnosť Matador prevádzkuje vlastnú sieť predajní pod názvom Pneubox. V týchto predajniach zistíte kompletnú ponuku výrobkov značky Matador. Pokiaľ chcete nejaké to euro ušetriť, je výhodné nakupovať na internete. E –shopy poskytujú pneumatiky lacnejšie, a preto sú medzi ľuďmi obľúbenejšie.

Pneumatiky Matador sú značkou kvality, výhodnej ceny a hlavne sú významné tým, že sú z nášho prostredia. Ak ste ešte pneumatiky značky Matador nevyskúšali, tak v tom prípade by ste si mali ich kvalitu overiť i vy. Dodnes vyrába spoločnosť Matador zimné a letné pneumatiky.

Vložil Výrobcovia pneumatík | Štítek , , , | Zanechať komentár

Pneumatiky s hrotmi

Pneumatiky s hrotmi sa tešia, čoraz viac väčšej obľube medzi civilistami. Nanešťastie, je jazda s hrotmi až na výnimky zakázaná. Avšak v horských oblastiach sa s týmito pneumatikami môžete stretnúť pomaly na každom kroku. Zvyšujú bezpečnosť voza na snehu a ladu. Navyše odolávajú aj mokrým vozovkám. Pneumatiky sú tak voči ladu a snehu odolné a dokážu poskytnúť jazdcovi veľký komfort. Koľko hrotov jednotlivá pneumatika potrebuje, záleží hlavne na rozmeru. Na jednu pneumatiku sa zvyčajne využíva 100 hrotov. Ich účinok spočíva v tom, že sa zarývajú do zľadovateného povrchu, čím zaisťuje neprekonateľnú trakciu. Cena jedného hrotu sa pohybuje okolo 30 – 40 centov.

Odporúčaný počet hrotov na jednu pneumatiku sa pohybuje medzi 100 – 250 ks. Na tento druh služby najčastejšie narazíte na internete. Na Slovensku ešte v tejto dobe nie je veľa poskytovateľov tejto služby, ale obrátiť sa môžete napríklad na Česko, kde s touto poskytovanou službou sa stretnete častejšie. Pneumatiky si zvyčajne môže majiteľ dodať alebo ich firma dodá. Je možné hrotovať obuté pneumatiky, ale aj samostatné. Záleží na jednotlivom majiteľovi. Aké riziká a za akých podmienok je možné hroty využívať sa môžete nechať informovať v konkrétnych firmách.

Vložil Pneumatiky novinky | Štítek , , | Zanechať komentár

Pneumatiky Aurora

Pneumatiky Aurora v našom prostredí, už nie sú takou novinkou ako kedysi. Tento druh pneumatík vyrába Mark Aurora, prostredníctvom kórejskej korporácie Hankook. Pneumatiky tejto značky, si získavajú čoraz viac väčšiu obľubu napríklad v Rusku. Navyše je spoločnosť na takej úrovni ako napríklad Brindgestone, Pirelli, Continental, Goodyear a iné…

Okrem toho spoločnosť vyváža pneumatiky nie len do Ruska, ale aj do USA a Európy. Pneumatiky Aurora poskytujú širokú škálu modelov. Konkrétny model, ktorý je najčastejšie vyvážaný do Ruska je „Laserta“. Stretnúť sa najčastejšie môžete s typmi pneumatík, ktorými sú napríklad – Aurora pneumatík radiálne RH08, Aurora pne W403, Aurora pneu W602.

Pneumatiky je možné získať nie len v autoservisoch, ale aj na internete. Kde ich z času na čas môžete zakúpiť za nižšiu cenu. Ak si plánujete kúpiť tento druh pneumatík, určite nie sú na škody. Patria medzi popredných výrobcov, ktorých kvalita určite zodpovedá cene. Pokiaľ chcete nejaké to euro ušetriť, je dobré sa poobzerať aj po bazároch.

Zostáva už len na vás, aký typ potrebujete, ale jednoznačne pri výbere týchto typov pneumatík rozhodne chybu neurobíte.

Vložil Výrobcovia pneumatík | Štítek , , , , , | Zanechať komentár

Pneumatiky bez vzduchu

Uvažovali ste niekedy nad tým, že by ste mali pneumatiky bez vzduchu?

Američania sa týmto fenoménom môžu pochváliť, ako prví. Zatiaľ sa síce pneumatiky uplatnili len na štvorkolkách, ale ako sa vraví „začiatky sú vždy ťažké.“ Prvé pneumatiky bez vzduchu sú Sportsman MV 850 Terrain Armor Edition. Dodáva ich spoločnosť Polaris, ktorá sa špecializuje na vývoj vojenskej techniky. Toto revolučné objavenie, nespadá celkom pod túto spoločnosť.

Vďačiť môžu hlavne tomu, že v minulosti odkúpila Polaris spoločnosť Resilient Technologies, ktorá sa tieto pneumatiky snažila aplikovať na kosačky. Ale aké výhody so sebou prinášajú? Asi najväčšia výhoda, ktorú má je že je nemožné dostať defekt. T7m pádom, by majiteľ auta nemusel so sebou voziť náhradnú pneumatiku, čo neušetrí len priestor, ale aj prevádzkovú hmotnosť vozidla. Podľa výrobcu je pneumatika nepriestrelná. Bonusom tejto pneumatiky, je i ten fakt, že aj s 30 percentným poškodením vnútorného výpletu dokáže fungovať, takže ju nie je nutné vymieňať, tak často. Je nutné povedať i to, že tieto pneumatiky nepatria medzi najlacnejšie. Jedna pneumatika stojí viac ako 370 euro. Na civilný trh, by sa mala táto pneumatika objaviť za rok. Okrem spoločnosti Polaris sa týmto druhom pneumatík zaoberajú spoločnosti ako je napríklad Brigestone či Hankook.

Zatiaľ však, bez sebe menších výsledkov. Čas ukáže či skutočne nastane revolúcia a bude možné pneumatiky bez vzduchu aplikovať na osobné či nákladné autá.

Vložil Pneumatiky novinky | Štítek , , , , | Zanechať komentár

Pneumatiky celoročné

Čo by ste povedali na to, keby sa raz a navždy vyriešil problém tým, že namiesto zimných a letných pneumatík, by sme mali len celoročné?

To by sa páčilo, určite každému majiteľovi auta. Nie len, že by ušetril peniaze, námahu, ale aj vybavovanie. Vynález celoročných pneumatík, sa z tohto hladiska zdal byť ideálnym riešením. Celoročné pneumatiky sú však len, akýmsi kompromisom medzi letnými a zimnými pneumatikami. Na zimné obutie, sú však neustále!krátke“ Na to, aby sa mohli vyrovnať zimným, potrebujú niektoré prvky, ktoré jednoducho nemajú. Problém je hlavne v tom, že nie sú vyrobené zo správnej zmesi kaučuku a na dezére im chýba velký počet lamiel.

Tým sa už len od zimných pneumatík odlišujú. Zimné pneumatiky sú vyrobené špeciálne na zimné obdobie. To si treba uvedomiť aj vtedy, keď nie je sneh. Mylné predsavzatie, že v tomto období, nie je nutné mať zimné pneumatiky, je určite nesprávne. Okrem toho, že zamedzia velkému šmýkaniu po snehu, sú navrhnuté tak, aby dokonale odolali nízkym teplotám. Ak klesne teplota pod 5 stupňov Celzia, zimná pneumatika má omnoho lepšie jazdné vlastnosti ako celoročná. Na druhej strane si treba uvedomiť, že zimné pneumatiky musia byť, vymenené hneď, ako začne letné počasie. Pretože by došlo k nadmernému opotrebovaniu zimnej zmesi. Celoročná pneumatika sa jednoducho zimnej nedokáže vyrovnať pretože má zloženie z iných materiálov. Preto je aj dnes neustále odporúčane, vlastniť zimné, ale i letné pneumatiky.

Vložil Pneumatiky novinky | Štítek , , , , | Zanechať komentár

Zimné pneumatiky Continental

V minulosti sa pneumatiky kupovali v servisoch, kde ste si zvyčajne na svoje neprišli pretože ponúkali len niekoľko druhov značiek pneumatík. Dnes je situácia iná, a preto sa môžete spoľahnúť na internet, kde je ponuka pneumatík skutočne široká.

Katalógy s pneumatikami, ktoré sú dostupné na internete obsahujú viac ako 100 pneumatík. Je nutné dodať i to, že väčšina výrobcov je nezávislých a sú súčasťou väčších spoločností. Jednou z týchto spoločností je nemecká spoločnosť Continental, ktorá je štvrtým najväčším výrobcom pneumatík.

Continental ovláda napríklad slovenskú spoločnosť Matador a taktiež českú spoločnosť Barum. Táto spoločnosť vznikla už v roku 1871. Zo začiatku sa spoločnosť orientovala na výrobu gumy, neskôr na pneumatiky.

Okrem výroby pneumatík, sa firma venuje aj výrobe brzdných a stabilizačných systémov, tachometrov, motorových vstrekovačov a iných doplnkov.

Spoločnosť Continental sa zaoberá výrobou pneumatík, skoro na všetky druhy dopravných prostriedkov. Medzi ne môžeme zaradiť napríklad osobné automobily, bicykle, lietadlá, motocykle a dokonca aj poľnohospodárske, či priemyselné stroje. Tento typ pneumatík, je možné zakúpiť na internete alebo v pneuservisoch. Avšak, internet sa čoraz viac stáva obľúbenejším pretože sú pneumatiky týmto spôsobom cenovo dostupnejšie. Jednak zákazníkom uľahčuje jednoduchší nákup požadovaného tovaru. Vyskúšajte, aj vy tento druh nákupu.

Vložil Pneumatiky zimné obdobie | Štítek , , , | Zanechať komentár

Pneumatiky do snehu

Keď hľadáme nové „snehule“ pre nášho plechové miláčika, zvyčajne sa po nich obzeráme na internetu. V dnešnej dobe je to už tak, že zvyčajne ich vyhľadávame podľa ceny, čo samozrejme, nie je nič zlé, ale na druhú stranu treba dbať aj na iné atribúty.

Ceny renomovaných predajcov sa zvyčajne pohybujú okolo200 eur, zatiaľ čo, u menej známych sa cena pohybuje okolo 140 eur. Netreba pozerať vždy na cenu, ale prihliadať aj na kvalitu. Je zbytočné kupovať lacné pneumatiky, ktoré nič nevydržia a využiť je ich možné omnoho menej ako kvalitné.

Samozrejme nie je správne, ani tvrdiť to, že pneumatiky od menej známych značiek, nie sú vhodné, práve naopak. I tie získali určité zastúpenie v rebríčku. Ale, aby ste nekupovali mačku vo vrecu, je nutné sa v tejto oblasti trochu vyznať. Preto nie je na škodu sa v tejto oblasti , obrátiť na odborníka alebo známe so skúsenosťami. Výhodou je i to, že vďaka internetu môžete nájsť mnoho druhov a informácii. Navyše nezabúdajte ani na konkurenciu, ktorá hodnotu pneumatík, neustále znižuje, aby jednotliví predajcovia privábili viacerých zákazníkov.

Názor pri kúpe pneumatík do snehu sa u každého jedinca líši, ale určite nie je na škodu si za pneumatiky priplatiť niečo viac, ak máte overené, že vydržia dlho.

Vložil Pneumatiky zimné obdobie | Štítek , , | Zanechať komentár

Hmotnostný index pneumatík

Hmotnostný index pneumatík (LI) určuje maximálni záťaž na jednu pneumatiku. U osobného automobilu ide približne o 20-30% váhy vozidla. Ak neviete, aký má vaše auto hmotnostný index, zistíte to, z technického preukazu. Alebo ho taktiež môžete nájsť, na bočnej strane pneumatiky. Musíte dbať na to, že nižší hmotnostný index nemôžete použiť. Naproti tomu, využiť môžete vyšší hmotnostný index. Okrem hmotnostného indexu, je nutné sa zaoberať aj rýchlostným indexom. Na vozidle môžete využiť pneumatiky takej minimálnej rýchlostnej kategórii, ktorá je uvedená v dokladoch k automobilu. Rýchlostný index je zobrazený, ako písmeno (K,L,M,N…).

Index

kg

Index

kg

Index

kg

Index

kg

Index

kg

Index

kg

50

190

72

355

94

670

116

1250

138

2360

160

4500

51

195

73

365

95

690

117

1285

139

2430

161

4625

52

200

74

375

96

710

118

1320

140

2500

162

4750

53

206

75

387

97

730

119

1360

141

2575

163

4875

54

212

76

400

98

750

120

1400

142

2650

164

5000

55

218

77

412

99

775

121

1450

143

2725

165

5150

56

224

78

425

100

800

122

1500

144

2800

166

5300

57

230

79

437

101

825

123

1550

145

2900

167

5450

58

236

80

450

102

850

124

1600

146

3000

168

5600

59

243

81

462

103

875

125

1650

147

3075

169

5800

60

250

82

475

104

900

126

1700

148

3150

170

6000

61

257

83

487

105

925

127

1750

149

3250

171

6150

62

265

84

500

106

950

128

1800

150

3350

172

6300

63

272

85

515

107

975

129

1850

151

3450

173

6500

64

280

86

530

108

1000

130

1900

152

3550

174

6700

65

290

87

545

109

1030

131

1950

153

3650

175

6900

66

300

88

560

110

1060

132

2000

154

3750

176

7100

67

307

89

580

111

1090

133

2060

155

3875

177

7300

68

315

90

600

112

1120

134

2120

156

4000

178

7500

69

325

91

615

113

1150

135

2180

157

4125

179

7750

70

335

92

630

114

1180

136

2240

158

4250

 

 

71

345

93

650

115

1215

137

2300

159

4375

 

 

Vložil Pneumatiky a doplnky | Štítek , , | Zanechať komentár

Najlacnejšie letné pneumatiky

V dnešnej dobe sa snažíme všade ušetriť nejaké to euro a nakupovať kvalitne, ale z hľadiska financií, čo najvýhodnejšie. Preto niet divu, že väčšina ľudí hľadá, čo najlacnejšie pneumatiky. Pneumatiky sú sami o sebe veľmi drahá investícia, ktorá nám navyše nemusí moc dlho vydržať. Preto sa nespoliehajte len na cenu, ale aj kvalitu, aby ste nemuseli vrážať zbytočné peniaze. Asi najvýhodnejšie ponuky pneumatík nájdete na internete. Záleží taktiež na tom, aký typ potrebujete z hľadiska rozmerov a iných požiadaviek a samozrejme nemôžeme opomenúť ani to, či chceme pneumatiky ojazdené alebo nové.

Letné pneumatiky navyše musia byť omnoho kvalitnejšie pretože ich využívame po väčšinu roka, na čo by ste nemali zabudnúť. Preto nie je jednoduché určite, kde je možné zakúpiť pneumatiky najlacnejšie. Samozrejme, ak to vezmeme, z toho najzákladnejšieho hľadiska. Je výhodné zakúpiť ojazdené pneumatiky, ktoré je možné z času na čas zakúpiť, dokonca aj za polovičnú cenu. V tejto roli však zohráva i to, že hľadaniu musíte venovať čas, trpezlivosť a v konečnom dôsledku pri kúpe i vaše peniaze. Výsledok však, z času na čas stojí za to. Výhodné je kupovať pneumatiky vopred alebo dokonca i v zimnom období.

Veľkým faktorom, ktorý ovplyvňuje kúpu je samozrejme typ pneumatík, ktoré potrebujete. Či sú jednoducho dostupné alebo sa získavajú zložitejšou cestou. Tieto faktory je nutné zohľadniť, aj pred kúpou nového automobilu.

Vložil Lacné pneumatiky | Štítek , , | Zanechať komentár